Olej z pestek dyni

Już od 1992 roku zajmujemy się produkcją naturalnych olejów roślinnych. W przeciwieństwie do dużych korporacji stanowimy rodzinną firmę kierującą się takimi wartościami jak jakość, naturalność oraz wykorzystywanie naszych regionalnych surowców. W cenie butelki oleju z pestek dyni otrzymujesz starannie wytworzony produkt, którego gwarancję stanowi nasze nazwisko. Przekonaj się, dlaczego warto wzbogacić dietę właśnie w ten olej, jakie witaminy zawiera oraz jak pomaga profilaktycznie dbać o zdrowie.

Olej tłoczony na zimno z pestek dyni

Metoda tłoczenia na zimno i proces obróbki pozbawiony rafinacji pozwala zachować w oleju wszystko to, co najlepsze w pestkach dyni. Niska temperatura towarzysząca wytwarzaniu oleistej, aromatycznej cieczy umożliwia wykorzystywanie pełnego jej potencjału. Przyjemny dyniowy smak i zapach to tylko niewielka część zalet oleju, który oprócz walorów smakowych ma ogromne znaczenie dla organizmu w każdym wieku. Wystarczy regularnie dodawać go do dań na zimno, sałatek czy serów, by dostarczać sobie witaminy A, E oraz D. Przekonaj się, jak jeszcze olej z pestek dyni wpłynie na Twoje zdrowie!

Bogactwo minerałów, witamin i nie tylko

Dzięki specjalnie opracowanej metodzie obróbki pestek dyni tłoczony z nich olej jest bogactwem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, selenu, potasu, cynku i fitosteroli. Dzięki wszystkim tym składnikom regularne spożywanie oleju pomaga zwiększyć odporność organizmu, wspiera leczenie chorób prostaty, a nawet odgrywa ważną rolę w walce z pasożytami układu pokarmowego. Wypróbuj olej z pestek dyni z naszej olejarni i urozmaicaj dania na zimno słodkim, dyniowym aromatem!

Korzyści wynikające z regularnego spożywania oleju z pestek dyni

Dietetycy od lat zachęcają do tego, by sałatki i owsianki urozmaicać dodatkiem prażonych pestek dyni. Jeśli szukasz alternatywnego rozwiązania dla chrupiących ziaren, koniecznie wypróbuj naturalny, tłoczony na zimno olej. Zawarcie go w codziennej diecie pozwala dbać o serce oraz nabłonki układu pokarmowego, a oprócz tego produkt wykazuje działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i moczopędne. Poznaj przyjemny, dyniowy aromat oleju z pestek dyni, by na dobre zagościł w Twojej kuchni!