Oleje słonecznikowe

Olej słonecznikowy jest jednym z najpopularniejszych tłuszczów roślinnych wykorzystywanych na co dzień w polskich kuchniach do różnorodnych celów. Zawiera on mnóstwo korzystnych dla zdrowia substancji, a przy tym charakteryzuje się niezwykłym smakiem oraz wspaniałym aromatem, zwłaszcza gdy jest nierafinowany. Właśnie taki olej słonecznikowy oferujemy w naszym sklepie – znajdziesz tutaj ten wyjątkowy tłuszcz roślinny tłoczony na zimno w przystępnych cenach. To produkt doskonałej jakości, który stanie się znakomitym dodatkiem także do Twojej kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Aromatyczny nierafinowany olej słonecznikowy

W naszym sklepie oferujemy oleje słonecznikowe nierafinowane, co oznacza, że są one tłoczone na zimno bez podgrzewania do wysokich temperatur ani wykorzystywania substancji chemicznych. Sprawia to, że proponowane produkty są bardzo bogate w korzystne dla organizmu składniki odżywcze. Ponadto nierafinowane oleje słonecznikowe, które oferujemy, wyróżniają się doskonałym, charakterystycznym smakiem, a także wyrazistym zapachem. Mają również piękną, ciemnożółtą barwę będącą efektem wysokiej zawartości beta-karotenu, niedostępnej w przypadku olejów rafinowanych.

Oleje słonecznikowe z naszego sklepu – bogactwo substancji odżywczych

Dzięki procesowi tłoczenia na zimno nasze nierafinowane oleje słonecznikowe zachowują znaczną ilość substancji odżywczych, będąc tym samym korzystnymi dla zdrowia. Oferowane produkty cechują się przede wszystkim najwyższą zawartością witaminy E spośród wszystkich tłuszczów roślinnych – wzmacnia ona odporność, a także ma silne działanie przeciwutleniające, opóźniając starzenie się komórek. Ponadto oleje słonecznikowe zawierają dużą ilość fitosteroli odpowiedzialnych za obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie, zapobiegając problemom z krążeniem.

Do czego wykorzystywać olej słonecznikowy?

Oleje słonecznikowe proponowane w naszym sklepie mają korzystny wpływ na zdrowie, dlatego warto wykorzystywać je w kuchni. Jednocześnie należy pamiętać, że odznaczają się niską temperaturą dymienia, co oznacza, że nie powinny służyć do smażenia. Nierafinowany olej słonecznikowy to doskonały wybór na przykład do wzbogacenia smaku sałatek, past czy makaronów; znakomicie sprawdzi się również podczas przygotowywania przepysznego domowego majonezu.

Olej słonecznikowy w niskiej cenie z Olejarni Świecie

W Olejarni Świecie stawiamy na wyjątkowe smaki i niepowtarzalne aromaty oferowanych olejów słonecznikowych, jak również naturalne metody tłoczenia, troskę o środowisko, zdrowie Klientów oraz atrakcyjne ceny. Proponujemy zatem wysokiej jakości wyroby o wspaniałych właściwościach prozdrowotnych doskonałe dla wszystkich osób niezależnie od wieku. Nierafinowane oleje słonecznikowe z naszego sklepu staną się niezwykłym dodatkiem do każdej kuchni. Zapraszamy do zakupów!