Oleje rydzowe

Wśród tłuszczów roślinnych wykorzystywanych na co dzień w naszych domach największą popularnością cieszą się wyroby produkowane z rzepaku czy słonecznika, ale warto zwrócić szczególną uwagę na nieco mniej znany rodzaj, czyli olej rydzowy wytwarzany z lnianki. Charakteryzuje się on bowiem wyjątkowymi właściwościami prozdrowotnymi, a przy tym ma wspaniały smak oraz doskonały aromat. W naszej firmie jesteśmy świadomi zalet tego produktu, dlatego oferujemy olej rydzowy bio w atrakcyjnej cenie, który znakomicie sprawdzi się w każdej kuchni.

Czym jest olej z lnianki?

Olej rydzowy, który oferujemy w naszej firmie, jest wytwarzany z lnianki siewnej, znanej również jako lennica, lnicznik czy właśnie rydz. Roślina ta była w przeszłości wykorzystywana do produkcji tłuszczów spożywczych, ale dopiero od niedawna zaczyna cieszyć się rosnącą popularnością. Cechą charakterystyczną oleju rydzowego jest przede wszystkim bardzo wysoka zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych — w tym omega-3 i omega-6 — redukujących poziom cholesterolu. Ponadto zawiera on też duże stężenie witamin A, B oraz E. Olej z lnianki wspomaga zatem funkcjonowanie układu krążenia, polepsza kondycję skóry, a do tego poprawia pamięć.

Zastosowania oleju rydzowego bio

W naszej olejarni proponujemy olej rydzowy bio, który stanowi idealny wybór dla każdego miłośnika wyśmienitych, a zarazem zdrowych potraw, wspaniale wzbogacając ich smak. Oferujemy tłuszcz tłoczony na zimno o niepowtarzalnym aromacie, doskonały na przykład do sałatek, makaronów czy past kanapkowych. Pieczywo, pomidory, ziemniaki oraz sery także należą do produktów, z którymi znakomicie komponuje się olej z lnianki. Właściwości tego tłuszczu sprawiają, że może on być wykorzystywany nie tylko w kuchni. Olej rydzowy świetnie sprawdza się bowiem jako skuteczny środek na kleszcze, dlatego nierzadko bywa nakładany na rośliny w celu pozbycia się tych insektów.

Wyśmienity olej rydzowy w atrakcyjnej cenie

Chcemy dostarczać naszym Klientom wyłącznie najwyższej jakości produkty o znakomitych właściwościach prozdrowotnych, dlatego oferujemy olej rydzowy z lnianki bio w przystępnych cenach, który dzięki starannie kontrolowanemu procesowi tłoczenia cechuje się wspaniałym smakiem, zapachem oraz barwą. Ponadto nasze nierafinowane produkty z lnianki przygotowywane są z zachowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego. Zapraszamy do składania zamówień na zdrowe oleje doskonałej jakości!