Oleje konopne

Oleje konopne — sklep Olejarnia Świecie zaprasza

W ostatnich latach da się zauważyć, że coraz większe grono osób zaczyna doceniać lecznicze właściwości konopi, podawanej w każdej postaci. To świetna wiadomość, ponieważ mamy do czynienia z rośliną o ogromnej sile działania, w której składzie znajdziemy mnóstwo witamin, minerałów oraz dobroczynnych kwasów. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę olejów konopnych tłoczonych na zimno. To produkty klasy premium, wytwarzane z należytą starannością.

Nierafinowany olej konopny zimnotłoczony — poznaj prawdziwą moc konopi!

Olej konopny jest pozyskiwany z nasion konopi siewnej. Ma on wiele właściwości leczniczych, jednak jedynie wówczas, gdy jest tłoczony na zimno. To konieczny warunek, ponieważ w innym wypadku zniszczeniu ulegają substancje czynne, odpowiedzialne za dobroczynne działanie oleju. Co ważne, spożywanie oleju powinno odbywać się w formie surowej, to znaczy, że nie możemy wykorzystywać go do smażenia, gotowania, czy poddawać jakiejkolwiek obróbce termicznej. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej jest on spożywany samodzielnie, jako suplement diety lub dodatek do sałatek. Wiele osób twierdzi, że przypomina w smaku orzechy, a przez to świetnie komponuje się z całą paletą warzyw. Jesteśmy przekonani, że posmakuje również Tobie!

Olej konopny i kwasy omega, czyli prosty sposób na dobre zdrowie

Jedną z głównych zalet oleju konopnego jest obecność w jego składzie kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 w idealnych proporcjach. Jak wiemy, ludzki organizm nie potrafi ich samodzielnie wytworzyć, a więc muszą być one dostarczone w pożywieniu. Kwasy omega m.in. obniżają poziom cholesterolu, pomagają zapobiegać zawałom serca, zmniejszają ciśnienie krwi, pozytywnie wpływają na wygląd skóry. To oczywiście jedynie kilka spośród szeregu prozdrowotnych właściwości. Jesteśmy pewni, że każdy, komu zależy na naprawdę dobrym zdrowiu, powinien uwzględnić w swojej diecie olej konopny tłoczony na zimno.

Pozostałe właściwości zdrowotne oleju konopnego

Czym jeszcze zaskoczy nas olej konopny? Przede wszystkim zawiera m.in. żelazo, wapń, cynk, fosfor, witaminę E. Jego regularne spożycie obniża ryzyko wystąpienia wielu chorób, a także zapewnia zdrowy wygląd skóry, paznokci i włosów. Poprawia też pracę układu pokarmowego. Bardzo często olej konopny wykorzystywany jest w kosmetyce. Jak widać, mamy do czynienia z prozdrowotną bombą, z której warto skorzystać. Pamiętaj, że Olejarnia Świecie to sklep, w którym czekają na Ciebie nie tylko najlepsze nierafinowane oleje konopne zimnotłoczone, ale też atrakcyjna cena. Zadbaj o swoje zdrowie kompleksowo, włączając do diety bogaty w cenne składniki odżywcze olej konopny. Gwarantujemy, że poczujesz się lepiej! Serdecznie zachęcamy do zakupów, a w razie dalszych pytań do kontaktu.