Olej z czarnuszki

Wysokiej jakości tłoczone na zimno oleje to świetne źródło zdrowych tłuszczów stanowiących kluczowy element każdej zbilansowanej diety. Jednym z nich jest m.in. wyjątkowy olej z czarnuszki, który oprócz wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, omega-6 i omega-9 zawiera również rzadko występujący kwas eikozadienowy. Ponadto tłoczony na zimno olej z czarnuszki to także doskonałe źródło cennych składników, takich jak witamina E, biotyna, potas oraz żelazo. Wzbogać o niego swój jadłospis, aby cieszyć się dobrym zdrowiem już dziś!

Dlaczego warto spożywać olej z czarnuszki?

Do niepowtarzalnych korzyści płynących z używania tego oleju zalicza się m.in. skuteczne wspomaganie terapii odczulającej, co umożliwia jego przeciwhistaminowe działanie. Co więcej, olej z czarnuszki wpływa również na lepsze funkcjonowanie układu odpornościowego, a z uwagi na właściwości przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe może być pomocny w zwalczaniu owsików czy tasiemców. Regularne spożywanie oleju z czarnuszki łagodzi dolegliwości przewodu pokarmowego, obniża poziom glukozy, a także pomaga w utrzymywaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Olej z czarnuszki – poznaj jego pielęgnacyjne zastosowanie

Choć wielu z nas produkt ten kojarzy się przede wszystkim z kuchnią, zimnotłoczony olej z czarnuszki przydaje się również w zakresie dbania o skórę czy włosy. Ze względu na dużą koncentrację tymochinonu, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych bądź karwakrolu jest niezastąpiony zwłaszcza przy leczeniu zmian alergicznych, atopowego zapalenia skóry, trądziku, grzybicy, a nawet łupieżu. Dodatkowo bazujące na oleju z czarnuszki preparaty mogą służyć też do oczyszczania twarzy, ochrony przed słońcem oraz masażu.

Szerokie zastosowanie tłoczonego na zimno oleju z czarnuszki sprawia, że jest to produkt niezbędny w każdym domu. Będzie on świetnym dodatkiem zarówno do sałatek czy kasz, jak i przygotowanych wcześniej dań na ciepło. Postaw na najlepszy olej z czarnuszki z naszej olejarni już dziś!